برنامه شبانه تلویزیون به عکس همیشه این بار به میهمان میزبان شد

برنامه کوتاه و مفید «اردیبهشت کتاب» که از چهارم اردیبهشت هر شب از شبکه اول سیما پخش میشود، شب گذشته برخلاف برنامهها و روال همیشگی، به منزل میهمان خود رفت.

                    

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا غفاری، مجری برنامه «اردیبهشت کتاب» در ابتدای برنامه شب گذشته(شنبه 16اردیبهشت) با اشاره به این تغییر فضا، گفت: برنامه امشب به علت مشکلات جسمی و حرکتی مهمان برنامه _ که آرزو داریم خداوند شفای کامل به ایشان بدهد _ که امکان حضور در استودیوی ضبط برنامه را نداشتند، اجازه دادند که در منزل ایشان با هم به گفتگو بپردازیم. «حسین درگاهی» محقق و نویسنده شناخته شده حوزه دین مهمان و یا میزبان برنامه شنبه شب بود.

 

درگاهی آثار ارزشمند و پرمخاطبی در حوزه دین دارد که از آن جمله می توان به «تحفه آثار» تلخیص بحار النوار در 7 جلد و «بهشت سعادت در سراچه دل» روش زندگی از منظر اهل بیت(ع) که هر دو در انتشارات نیستان منتشر شده، اشاره کرد. وی در این برنامه با اشاره به چگونگی شکل گیری «تحفه آثار» گفت: «زمانی که برای شغلی در قم بودم، علامه محقق آیت‌الله سید‌عبدالعزیز طباطبایی همیشه می‌گفت که بحارالانوار را برای بهره‌مندی بیشتر باید تلخیص کرد و خودشان چندبار دیدگاه خود را در مورد ضوابطی که باید در این امر رعایت شود، به بنده گفته بود...سالها بعد من این کار را آغاز کردم که توفیقی برای من محسوب می شود که این اثر گرانسنگ و 110 جلدی را در 7 جلد خلاصه کنم تا برای دانشجویان و طلبه های علاقمند قابل استفاده تر باشد.»

 

درگاهی همچنین استفاده از پتانسیل خوب «فرهنگ شفاهی» در میان مردم کشور را راهکار مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه مان معرفی کرد.

منبع

16 مهر 1398 - 17:58

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما